Милен Костов започна годината с победа

49727988_2281103301899921_7602537098301669376_nЯмболският баскетболист Милен Костов започна Новата 2019 г. с победа в Италия.  В мач от 12-тия кръг в серия Д , регион Сицилия на италианското първенство неговият отбор „Спортинг Агата” победи като домакин „Палермо Баскет” с 61:56. Това е втора поредна победа за отбора, който вече заема четвърто място в класирането с 6 победи и 5 загуби.

За 38 минути на терена ямболският гард отбеляза 18 точки и постигна 3 асистенции и 3 откраднати топки.

“Радващо е, че победихме и започнахме годината по правилния начин, както и я завършихме. Смея да кажа, че след тези 2 победи съумяхме да се върнем обратно в правилния път и в топ 4, което ни дава право на плейоф”, коментира за „Делник” Милен Костов.

В следвашия кръг отборът му излиза срещу третия в класирането „Чефалу” в пряк двубой за третото място на 13 януари.