Милен Костов бележи последните точки за победата на „Спортинг Агата” в италианската Серия Д

28504483_589270831410178_1161371708_oЯмболският баскетболист Милен Костов отбеляза последните точки за победата на отбора си – „Спортинг Агата”, в италианската Серия Д. В домакински мач тимът му спечели важна победа с 63:60 срещу „ГМ Академи Палермо” в 18-тия  кръг и затвърди второто си място в класирането с 6 точки преднина спрямо третия отбор три кръга преди плейофите.

Важният мач е принудил Милен Kостов да влезе в игра невъзстановен от контузия в глезена и да играе на инжекции.

28383279_589269388076989_330105049_nТой е бил на терена 36 минути, отбелязал е 19 точки, постигайки и 5 борби и 4 откраднати топки. Най-добра успеваемост ямболският баскетболист има при наказателните удари – 6 вкарани от 8 опита. Точно по този начин той реализира и последните две точки в мача 7 секунди преди крайния сигнал.

В следващия кръг на 4 март „Спортинг Агата” ще гостува на „Туренова” – четвърти в класирането, което е и местното дерби в Серия Д.