Мартин Дурчев докосва финала на Купата след силна игра в Самоков

70854-d3ce3fa84b22e1b27a022051956c14f9Бившата звезда на „Ямбол” и настоящ ас на пловдивския „Академик Бултекс” Мартин Дурчев изигра поредния си много силен мач. Този път той направи това в първия полуфинален мач за Купата на България, изигран в сряда, 14 февруари, в Самоков.

Въпреки че бяха домакини, баскетболистите на „Рилски спортист” изоставаха с двуцифрен резултат на полувремето – 42:54. Той съумя да се вдигне на щурм през  третата  четвъртина, когато свали изоставането си само на 2 точки, но „Академик Бултекс” бе напипал тази вечер точната вакса. Воденият от треньора Асен Николов състав направи много силна последна част и отново вдигна доста разликата за крайното 86:98.

Мартин Дурчев, както обикновено, почти не седна на пейката: той изигра 38 минути, за които наниза 15 точки, хвана 7 борби и даде 5 завършващи паса. Топ стрелец на пловдивския клуб обаче стана завърналият се наскоро в родния си град Димитър Димитров, вкарал 22 точки.