Класиране на победителите в Националния фолклорен фестивал „Родило се, преродило“

SAM_0045-Участниците в 35-я Национален фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило“ Ямбол-2017, провел се на 29 април в читалище „Зора“, се състезаваха в четири възрастови групи в три категории – народни инструменти, народно пеене и танцови състави. Класирането бе извършено от жури с председател Сашка Ченкова и членове Стойчо Тончев и Николай Генов.

Категория народни инструменти

 Втора възрастова група:

II награда – Денчо Стоянов Петров – НУФИ „Ф. Кутев”

Трета възрастова група:

I награда – Хрисимир Динков Недев – НУФИ „Ф. Кутев”

II награда – Стоян Росенов Иванов – НУФИ „Ф. Кутев”

III награда – Петър Димитров Димитров – НУФИ „Ф. Кутев”

III награда – Павел Пламенов Димитров – НУФИ „Ф. Кутев”

Четвърта възрастова група:

I награда – Деян Николаев Николов – НУФИ „Ф. Кутев”

Категория народно пеене

 Първа възрастова група:

 I награда –  Радомир Дианов Генов – НЧ „Зора-1945” – Ямбол

II награда –  Никол Стефанова Тенева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” –  Сливен

III награда – Адреана Веселинова Янева – ДГ „Свобода” –  Ямбол

Поощрителна награда – Стефания Ивайлова Георгиева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” –  Сливен

Поощрителна награда – Виктория Манева Манева – ОДК – Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – Любена Чавдарова Йорданова – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” – Сливен

II награда – Ивона Дичкова Неделчева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” -Сливен

III награда – Мария Иванова Делигроздева – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Камелия Красимирова Енчева – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Ирина Еленова Тодорова – ОУ „Йордан Йовков” – гр. Ямбол

Четвърта възрастова група:

I награда – Радост Събева Райнова – НУФИ „Ф. Кутев” – Котел

II награда – Божидар Иванов Георгиев – НЧ „Зора-1945” – Ямбол

III награда – Ереджеб Халил Рамадан – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Цветомира Колева Колева – ОДК – Ямбол

 Категория танцови състави

Първа възрастова група:

I награда – Детска танцова група „Пролет” при ДГ „Пролет” – Ямбол

II награда – ДГ „Кольо Тенев” – с. Тенево

III награда – ДГ „Радост” – ПГ „Сладурани” и „Звездици”

Поощрителна награда –– група „Арлекино” при ДГ „Щастливо детство” -Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – ТС „Ромбана” – НЧ „Съгласие-1862” – Ямбол

II награда – Студио за народни танци – ОДК –Ямбол

III награда – ТС „Каргончета” – НЧ „Пробуда-1909” – Ямбол

Поощрителна награда – ДФТС „Чародейци”” – гр. Карнобат

Поощрителна награда – ОУ „Васил Левски” – с. Тенево

Трета възрастова група:

I награда – ДТС „Пандъклийчета” при  НЧ „Просвета-1910” – с. Тенево

II награда – ДФТС „Чародейци”” – гр. Карнобат

III награда – ТС на ОУ „Васил Левски” – с. Тенево

Четвърта възрастова група:

I награда – ТС „Ямболчета” – НЧ „Зора-1945” – Ямбол

Награда – ТС „Дражевчета” – с. Дражево

Специални награди

 1. Награда от името на Кмета на община Ямбол, инж. Георги Славов –

ТС „Пандъклийчета 2006” – с. Тенево

 2. Награда от името на Народно читалище „Зора-1945”-Ямбол –

ДГ „Пламъче” – Ямбол

About the Author :

1 Comment to “Класиране на победителите в Националния фолклорен фестивал „Родило се, преродило“”
  • Христина
    April 29, 2018 - Reply

    Класиране по интереси….бг работа

Leave a reply