Класиране в 54-тия републикански лекоатлетически крос „Диана“

Заместник-кметовете на Ямбол Енчо Керязов и Михаил Керемидчиев откриха 54-тия републикански лекоатлетически крос „Диана“.

„В продължение на повече от половин век това авторитетно лекоатлетическо състезание издига равнището на спорта в Ямбол и обогатява 96-годишната история на ямболската атлетика. Спорт, който е с традиции в града ни и е дал на България световни, европейски и балкански шампиони. Пожелавам успех на всички, нека бягането Ви бъде без травми и да победят най-добрите!”, каза Енчо Керязов.

На официалното откриване в събота, 24 октомври, присъстваха и народният представител Мария Цветкова, спортният директор на БФЛА Диян Драшков, общински съветници и др.

И тази година състезанието премина при засилен интерес от страна на лекоатлетите –  над 65 състезатели от цяла България взеха участие в най-старото кросово бягане, в което се включиха и ученици от ямболските училища.

Спортното събитие се организира с подкрепата на Община Ямбол, Българска федерация по лека атлетика и Клуб по лека атлетика „Тунджа“ – Ямбол. Наградният фонд за всички участници е осигурен от Община Ямбол.

Община Ямбол изказва специална благодарност към заслужилия треньор Йордан Атанасов и ръководството на спортен клуб по лека атлетика „Тунджа“.

Победителите в отделните възрастови групи:

Момичета под 16 години (1000 метра):

  1. Андрея-Мария Димитрова – „Евър“ – Варна;
  2. Анджелина Колева – „Супер спорт“ – Варна;
  3. Сияна Казанджиева – „ЧМ- Атлетик“ – Варна.

Момчета под 16 години (1500 метра):

  1. Мартин Атанасов – „Евър“ – Варна;
  2. Константин Колев – „Атлетик“ – Поморие;
  3. Руслан Янев – „ЧМ- Атлетик“ – Варна.

Девойки под 18 години (1500 м):

  1. Станимира Христова – „Тунджа“ – Ямбол;
  2. Зорница Добрева – „Евър“ – Варна;
  3. Деница Желязкова – „Стогос 2006“ – Нова Загора.

Юноши под 18 години (2000 м):

  1. Пламен Драганов – ЛК „Радио 999“ – Ямбол;
  2. Панайот Панайотов – ЛК „Радио 999“ – Ямбол;
  3. Станислав Рашков – „Атлетика 2012“ – Велико Търново.

Девойки под 20 години (2000 м):

  1. Елеонора Монева – „Загорец“ – Нова Загора;
  2. Вероника Стефанова – „Атлетика“ – Хасково;
  3. Николина Панчева – „Евър“ – Варна.

Юноши под 20 години (3000 м):

  1. Еркан Низан – „Евър“ – Варна;
  2. Чудомир Черногоров – „Евър“ – Варна;
  3. Вангел Димитров – „Атлет“ – Поморие.

Жени (3000 м):

  1. Моника Георгиева – „Локомотив 55“ – Горна Оряховица;
  2. Билсерин Сюлейман – СКЛА – Нови Пазар;
  3. Полина Тодорова – „Тунджа“ – Ямбол.

Мъже (4000 м)

  1. Исмаил Соенанджи – „Евър“ – Варна;
  2. Сава Тодоров – „Дунав“ – Русе;
  3. Цветан Бахчеванов – „Атлет“ – Поморие.

Момичета 5-6 клас (400 м):

  1. Дарина Георгиева – ПМГ „Атанас Радев“ – Ямбол;
  2. Сияна Стоянова – ОУ „Николай Петрини“ – Ямбол;
  3. Таня Алпай – ОУ „Любен Каравелов“ – Ямбол.

Момчета 5-6 клас (400 м):

  1. Павлин Асенов – СУ „Св. Климент Охридски“ – Ямбол;
  2. Панайот Симеонов – СУ „Св. Климент Охридски“ – Ямбол;
  3. Атанас Райков – ОУ „Любен Каравелов“ – Ямбол.

Момичета 7-8 клас (500 м):

  1. Преслава Тодорова – ОУ „П.Р. Славейков“ – Ямбол;
  2. Диляна Начева – ПМГ „Атанас Радев“ – Ямбол;
  3. Женя Шейтанова – ОУ „Николай Петрини“ – Ямбол.

Момчета 7-8 клас (500 м):

  1. Божидар Иванов – ЕГ „В. Карагьозов“ – Ямбол;
  2. Нико Ибришимов – ПМГ „Атанас Радев“ – Ямбол;
  3. Йордан Асенов – СУ „Св. Климент Охридски“ – Ямбол.

Девойки 9- 12 клас (500 м):

  1. Ирена Георгиева – ПМГ „Атанас Радев“ – Ямбол;
  2. Полина Иванова – ЕГ „В. Карагьозов“ – Ямбол;
  3. Християна Дичева – ПГ „Васил Левски“ – Ямбол.

Юноши 9-12 клас:

  1. Антон Гатев – СУ „Пиер дьо Кубертен“ – Ямбол;
  2. Красимир Пенев – ПГИ „Г.С. Раковски“ – Ямбол;
  3. Ивайло Москов – СУ „Св. Климент Охридски“ – Ямбол.
About the Author :

Leave a reply