Класиране в конкурса за Деня на народните будители в община „Тунджа“

 

„Тунджа“, 08.11.2021 г.

Вече са ясни победителите в конкурса за изпълнение на стихотворение, посветен на Деня на народните будители в община „Тунджа“.

В него се включиха 45 тунджански деца и ученици с 42 изпълнения. За конкурса изпратиха видеоизпълнения и четирима участници от Ямбол и от гр. Опака, Търговище.

Най-много – 19 участници, има в първа възрастова група до 7 г., които са изпратили 15 видеозаписа. Във втора възрастова група има най-много видеозаписи – 18, от 17 участници.

Награждаването ще се проведе допълнително, когато противоепидемиологичната обстановка се успокои.

Жури в състав – актрисата Велика Видева, поетът Тенко Тенев и председател на Дружеството на писателите в Ямбол и зам.-кметът Димитър Димитров, определи класирането:

Първа възрастова група – до 7 години

Първо място:

Виктория Русева Костова 6 г. ДГ „Изворче“ с. Кабиле, група „Слънчице“

Второ място

Павел Здравков Иванов 6 г. ДГ „Щурче“ с. Кукорево, група „Мечо Пух“

Трето място:

Памела Сашева Христова 5 г. с. Завой, ДГ „Дечка Сюлемезова“ с. Веселиново

Специални награди за най-малки участници:

Павлина Дойчева 4 г. група „Усмивка“ с. Окоп

Янка Донкова Янкова 4 г. група „Пчелички“ с. Хаджидимитрово

Най-добре подбрано и изпълнено стихотворение

Мария Станиславова Желязкова 6 г. ЦДГ „Изворче“ – група „Слънчице“ с. Кабиле за стихотворението „Поклон будители народни“

 

Втора възрастова група – I – IV клас

Първо място

Микаела Манолова с. Ханово 8 г. – II клас

 

 

 

Второ място

Данина Костова Костадинова – I клас, Обединено училище „Васил Левски“ с. Тенево

Трето място

Иван Иванов III клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бояджик

Най-добре подбрано и изпълнено стихотворение

Тоньо Иванов Иванов II клас Обединено училище „Васил Левски“ с. Тенево за две стихотворения – за Васил Левски и за неговата учителка

 

 

Трета възрастова група V-VII клас

Първо място

Мария Хаким V клас – ОУ „Христо Ботев“ с. Кукорево

 

 

Второ място

Бистра Иванова – VI „а“ клас ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Веселиново

Трето място

Ивайло Колев Георгиев  – V клас– ОУ „Христо Ботев“ с. Кукорево

Най-добре подбрано и изпълнено стихотворение

Нона Михайлова Русева – VI клас – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ с. Роза – за стихотворението „ На прощаване“.

 

 

 

 

Четвърта възрастова група

Кристияна Динкова Андонова на 15 г. от с. Завой

 

 

 

 

 

Наградата на публиката се присъжда на:

Павлина Дойчева 4 г. група „Усмивка“ с. Окоп, която е получила 366 харесвания на официалната фейсбук страница на общината.

About the Author :

Leave a reply