Кадетите на „Тунджа” отидоха в дъното на финалния турнир

DSC_6378Няма радостни новини от финалния турнир на държавното първенство по баскетбол до 16 години за ямболските фенове. Нашите  тръгнаха  с  летящ  старт  в Самоков, където се провежда шампионата, като надиграха убедително  „Левски” с резултат  82:74.

Те тръгнаха силно в мача и натрупаха добра преднина през първите десет минути. Последва четвъртина за противника, но все пак „Тунджа” се прибра на почивката с аванс от  6 точки – 33:27. Подновяването на играта доведе до силна четвъртина за ямболските кадети, които покачиха преднината си, а през последната част „Левски” съумя само да направи по-почетна загубата си.

За състава на „Тунджа” топ играч бе Илия Стефанов, който приключи с гросмайсторските  30 точки за 30 минути на терена. Той хвана и 5 борби, даде 8 асистенции и открадна три топки, като постигна внушителен коефициент на полезно действие от 27 пункта.

С  16 точки  се отличи  крилото  Златомир  Дончев, направил  през  този  сезон дебют  в  мъжкия отбор на града ни, Георги Георгиев постигна 14 точки, следван от Максим Федоренков  с  10 точки.

Нашите  бяха в група В с отборите на ЦСКА, „Академик София” и „Левски”. Те загубиха мача си с червените с голяма разлика, а накрая се получи въртележка и за полуфиналите се класираха ЦСКА и надиграя от нас „Левски”.

В събота в спора за местата от пето до осмо „Тунджа” претърпя загуба от Варна с разлика от 8 точки – 66:74.

Преди финалният турнир за кадети, провеждащ се в Самоков, слабо се представиха на финалите юношите ни до 19 години, останали на последно осмо място в класирането.