Изложба „Моят град”

izlojba Moyat grad 3В арт салона на Народно читалище „Зора-1945”бе открита изложбата на детски рисунки ”Моят град”, посветена на предстоящия празник на Ямбол –  Свети Дух. „Тези деца са духовните наследници на ямболските художници Александър Зограф, Жорж Папазов, Стефан Бъчваров, Иван Газдов… Те ще прославят родния си град в бъдните години,” бе казано в словото на откриването. Стойка Цингова, изкуствовед от Художествена галерия „Жорж Папазов”-Ямбол, изрази своите впечатления от изложбата. Тя отбеляза, че на рисунките присъстват знакови ямболски сгради, река Тунджа, както и красивата градска градина, вдъхновили много художници през годините.

izlojba Moyat grad 1Стойка Цингова пожела на децата да разширят своя кръгозор и да нарисуват още повече ямболски забележителности. След официалното откриване на експозицията  бяха отчетени резултатите от конкурса за детска рисунка „Моят град”, който има за цел да покаже красотата на Ямбол, наричан в миналото „балканския Париж”, неговите културно-исторически забележителности, красотата на сградите от различни епохи, разкриващи богата история, пречупени през мирогледа и чрез таланта на децата.  Секретарят на читалище „Зора” Татяна Йовчева оповести кои са отличените художници в конкурса за детска рисунка „Моят град”.

izlojba Moyat grad 2Наградите връчи художникът Цветан Казанджиев, носител на Наградата за изкуство и култура на община Ямбол на името на Жорж Папазов за 2014 г.

Поощрителни награди:

–         Виктория Тодорова– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Галин Миленов– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Георги Живков– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Димо Йовчев – III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Иван Дучев– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Кристияна Георгиева– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Памела Ивайлова– III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Георги Тодоров – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Марина Йовчева – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Мартин Александров – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Рая Атанасова – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Мария Симеонова – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

–         Александра Кафеджиева – Клуб„Млад художник”НЧ”Съгласие 1862”

–         Анжелика Тодорова – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Кристиана Иванова – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Мадлен Илиева – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Марина Кънева – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Мирена Колева – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Никола Димитров – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Айтен Асанова – III а клас – ОУ”Димчо Дебелянов”

–         Александра Иванова – III а клас – ОУ”Димчо Дебелянов”

–         Елеонора Иванова – III а клас – ОУ”Димчо Дебелянов”

–         Мария Михайлов – III а клас – ОУ”Димчо Дебелянов”

–         Стелла Тодорова – ОУ”Димчо Дебелянов”

Първа възрастова група / 5 – 6 г. /

Трета награда:

–         Анджелина  Шопска  – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

–         Йоана Георгиева – III а група – ЦДГ „Биляна”

–         Иванина Петкова– III а група – ЦДГ „Биляна”

Втора награда:

–         Виктор Качаров – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Моника Иванова – III б група – ЦДГ „Биляна”

Първа награда:

–         Симона Маринова – III б група – ЦДГ „Биляна”

–         Симона Илиева – III б група – ЦДГ „Биляна”

Втора възрастова група / 7-9 г. /

Трета награда:

–         Александра Симеонова – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

–         Натали Атанасова – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

Втора награда:

–         Йоана Петрова  – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

–         Габриела  Колева   – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

Първа награда:

–         Виктория Вълчева – Ателие по рисуване – НЧ”Зора-1945”

–         Илислава Георгиева – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Анелия Александрова – Клуб „Млад художник” – НЧ”Съгласие -1862”

–         Катрин Живкова Георгиева – 1 „а” клас – ОУ”Любен Каравелов”

Трета възрастова група / 10 – 13 г. /

Втора награда:

–         Даниела Ангелова – 3 „а” клас ОУ”Димчо Дебелянов”

Първа награда:

–         Даниела Иванова – 5 „а” клас ОУ”Димчо Дебелянов”

 

 

About the Author :

Leave a reply