Зала „Диана” събра най-добрите български боксьори

DSC01645Препълнената зала „Диана” стана свидетел на грандиозно боксово състезание, в което премериха сили най-добрите български боксьори. На 24 ноември в Ямбол се проведе третият финален кръг на Националната боксова лига, който определи шампионите в отделните категории. Залата се оказа тясна за желаещите да видят триумфа на тримата братя Асенови от Боксов клуб „Априлец”, които участваха в състезанието, и заради които финалният кръг се проведе точно в Ямбол. Като жест към местната публика Българската федерация по бокс беше обявила безплатен вход.

DSC01647Кукери дадоха началото на гала вечерта. Официални гости на състезанието бяха спорният министър Красен Кралев, Красимир Инински – член на УС на европейската боксова конфедерация, вицепрезидент на български олимпийски комитет, президент на Българска федерация по бокс, Емилия Груева – председател на женската комисия към Международната боксова асоциация, Георги Господинов – медалист от Монреал 1982 г. Свилен Русенов  – медалист от олимпиадата в Барселона, Ивайло Маринов – олимпийски шампион от Сеул. Присъстваха и кметът на община „Тунджа” Георги Георгиев и зам.-кметът Станчо Ставрев и зам.-кметът на община Ямбол Илияна Бицова.

DSC01648Атанас Николов, член на УС на Българската федерация по бокс и председател на Национална боксова лига отбеляза съдействието на общините Ямбол и „Тунджа“. Той благодари на кмета на „Тунджа”, че е дал възможност на братята Асенови да стигнат до международни победи.

DSC01649Състезателите бяха разделени на четири отбора – Ханове“ (с треньор Палми Ранчев), „Лъвове“ (Жоел-Солер Арате), „Багатури“ (Валентин Поптолев) и „Вълци“ (Александър Александров). Срещите се проведоха в три рунда, всеки от които траеше по три минути.

И тримата братя Асенови успяха да спечелят мачовете си с 3:0 съдийски гласа. Боян Асенов от отбор „Ханове” спечели срещу Стефан Иванов в категория 56 кг.

DSC01653Катин Асенов от отбор „Ханове” победи Михаил Куртев в категория 60 кг. Най-добрият български боксьор Даниел Асенов от отбор „Багатури” спечели в категория 56 кг срещу Емануил Богоев.

Крайните победители във всяка категория получиха премия от 1000 лв., а клубовете получават по 70 т. за всяка победа на свой състезател, колкото от едно републиканско първенство.

DSC01661 DSC01743 DSC01742 DSC01738 DSC01736 DSC01734 DSC01732 DSC01730 DSC01727 DSC01718 DSC01713 DSC01712 DSC01709 DSC01706 DSC01691 DSC01690 DSC01689 DSC01687 DSC01686 DSC01679 DSC01677 DSC01675 DSC01672 DSC01669 DSC01668 DSC01662