„Елхово” пада след две дузпи за „Димитровград”

ФК елховоФутболистите на „Елхово” паднаха при гостуването си на „Димитровград” с 1:2 в мач от 14 кръг на първенството на Югоизточната ”В” група. Играчите на треньора Димитър Иванов повеждат в резултата чрез Светозар Манчев, който засича едно центриране с глава и в 25 минута гостите повеждат.

Само четири минути след попадението, съдията Димо Димов от Сливен отсъжда дузпа в полза на домакините, едно скандално решение, според наблюдавали двубоя. Наказателният удар е превърнат в гол, а пет минути по-късно отново е свирена дузпа за „Димитровград”. Този път Милен Стоянов е играл с ръка и „Елхово” няма претенции към отсъждането на рефера.

Домакините са точни и излизат напред – 2:1. През второто полувреме няма попадения, и Димитровград взема трите точки.”Елхово” е след този кръг на незавидното 15 място, с актив от едва 13 точки.

Тимът от приграничната община има твърде нестабилна отбрана, сочи прегледът на головата разлика. Елховци са допуснали 34 гола, само последният в таблицата, Любимец, е с по-слаба защита, тя е допуснала 38 попадения.