„Ураган” и „Елхово” прибавиха по три точки

ФК елхово

Футболистите и на „Ураган”/Бояджик/ и на „Елхово” постигнаха победи в събота, 15 октомври, когато се изиграха срещите от 11 кръг в първенството на Югоизточната „В” група. При домакинството си тимът на „Ураган” започна лошо двубоя на стадиона в село Кабиле, допускайки попадение още в петата минута. След това обаче, спонсорираният от Иван Петров състав влезе в ритъм и отбеляза два гола чрез Станислав Славов.

Първия гол офанзивният футболист постигна, след като умело чукна топката и така надигра неубедителния вратар на съперниците от „Евроколеж”/Пловдив/. За втория гол на Славов голяма роля изигра централният нападател Николай Вълев-Гонзо, който изработи отбраната и даде прецизен пас на съотборника си, за когото оставаше да вкара топката.

В 35-та минута гостите от Пловдив останаха с човек по-малко, заради втори жълт картон на левия им бек, отново за груба игра. Въпреки  че бяха с намален състав, състезателите на „Евроколеж” изравниха резултата, правейки образцова атака.

Така на полувремето нищо не бе решено, отборите се прибраха при 2:2, но с численото предимство на нашия тим. Това даде отражение още в началото на втората част , когато набързо „Ураган” покачи на 4:2, като Станислав Славов не пропусна отново да се разпише, постигайки хеттрик.

Съперникът от Пловдив обаче не рухна, създаде няколко положения и стигна и до намаляване на резултата, но победата не убягна на нашия представител в трета дивизия – 4:3.

И двата отбора показаха много слаба игра в отбрана, головете падаха твърде лесно, а това е един от признаците за класата на всеки клуб. Съставите и рухваха много бързо психически, още един белег за  не особено добро равнище.

Междувременно в Елхово едноименният клуб постигна важна победа над „Борислав”/Първомай/ с 2:1 и добави изключително важни три точки в борбата си за оцеляване в трета група при дебюта си в нея.

Домакините имаха няколко отлични положения през първата част, ала не успяха да вкарат, през второто полувреме играчите на Димитър Иванов коригираха точността си, и чрез Йордан Панчев поведоха още в 48-та минута. Втори , решителен гол, вкара Калоян Ангелов, а силите на иначе добрия тим на Първомай, който надигра в миналия кръг лидера „Карнобат”, стигнаха само за почетно попадение. Реализираха го в две минути преди края на редовното време.

С този успех „Елхово” вече има 10 точки и се измъкна, засега поне, от дъното на таблицата, където са „Любимец” със 7 точки и „Миньор”/ Раднево/ с 8 точки.

Тимът на другия ни представител в Югоизточната „В” група, „Ураган”, излезе на 14 място, като има 11 точки, при все още лоша голова разлика – 16:24.

Начело в подреждането продължава да е Общински футболен клуб „Карнобат” с 25 точки, следван от „Загорец” с 24 т. и „Розова долина”/Казанлък/ с 22 точки.