Девойка на „Тунджа” спечели сребро от държавния шампионат

40761.w470Лекоатлетката от клуб „Тунджа” Виктория Георгиева  финиша на второ място във финалното бягане на държавното първенство за девойки до 20 години. Ямболската състезателка постигна сребърния медал на 400 метра, една традиционно много силна дисциплина за леката атлетика в града ни.

На 400 метра „Тунджа” се яви с още три състезателки: Антония Иванова приключи на пета позиция, Деница Георгиева завърши десета, а Виктория Иванова остана на 13 място.

Виктория Георгиева спечели вицешампионската титла с резултат 58,70 секунди, златото грабна лекоатлетката  от  Варна  Елена  Георгиева с време 57,50 секунди. Варненлийката стана първенец  и  в бягането на 200 метра при девойките до 20 години. На тази дистанция най-добре за „Тунджа” се представи Деница Георгиева, която се класира на девето място  от общо 35 участнички.