Даниел Асенов е носител на купа „Странджа”

daniel asenovДаниел Асенов стана носител на купа “Странджа” при мъжете. Той грабна златен медал в категория 52 кг, като спечели и трите си срещи с 5:0  съдийски гласа и показа отново, че е най-добрият български боксьор.

На финала Даниел Асенов изнесе истинска лекция по мъжество на ринга срещу коравия китаец Джунгуан Ху, бронзов медалист от олимпиадата в Рио и от световното в Катар. През трите рунда той не спря да атакува именития си съперник, когото би и миналата година на „Странджа“. След последния гонг съдиите отчетоха единодушно 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 29:28, 29:28) за него.

rfffНа полуфиналите Даниел Асенов игра срещу еквадореца Карлос Кипо, като отново не му остави никакъв шанс и го победи с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28).

Българските боксьори спечелиха 4 титли и общо 12 медала (5 сребърни и 3 бронзови) в 68-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа.