Георги Начев и Росица Канева от лекоатлетически клуб „Радио 999” със злато на троен скок

geiorgi_nachevГеорги Начев и Росица Канева от  лекоатлетически  клуб „Радио 999” постигнаха шампионски титли в неделя, 28 януари, на държавното първенство за юноши и девойки до 20 години, провело се в София. Техният  триумф  дойде в тройния скок.

Георги Начев, спечели златен медал с 14,95 м, а Росица Канева, която е бивша бегачка на 800 м,  стана шампионка с постижение от 12,08 м. Тя беше и единствената, която скочи над 12 метра от жените.

Преди това, в събота,  Георги Начев взе  бронзово  отличие в състезанието на дълъг скок от държавния шампионат  Георги Начев. Представителят на  клуб „Радио 999” скочи за третото  място  6,97. Златният медал  спечели  Димитър  Атанасов  от АСКЛА/Сливен/, постигнал резултат  от  7,07, само два сантиметра  по-малко  скочи  вторият  в класирането  Борис Линков от „Славия”.

На троен скок ямболският атлет изпревари шампиона на дългия скок Димитър Атанасов от АСКЛА/Сливен/.