Ген. Инзово посрещна за 19-ти път участниците в празника “От Цветница до Гергьовден”

DSC08968На 1 април 2018 година, в село Генерал Инзово, община „Тунджа”, се проведе 19 -то издание на общинския празник „От Цветница до Гергьовден”.

Хармония, красота, талант и традиции озариха залата на Народно читалище „Н. Й. Вапцаров – 1926“, където 43 колектива и индивидуални изпълнители от различни населени места, представиха пред многобройната публика великолепието на фолклора ни.

DSC08974Приветствие към присъстващите отправиха Георги Георгиев – кмет на община „Тунджа“ и Галин Пантелеев – кмет на село Генерал Инзово. Сред гостите на празника бяха заместник-кметовете Станчо Ставрев и Ели Василева, Николай Пенев – народен представител от 44-то НС, общински съветници и кметове на населени места.

 

DSC08978Силно начало на този хубав пролетен празник бяха изпълненията на най-малките участници, а след тях следваха изявите на самодейци от селата на община „Тунджа”, от общините Стара Загора, Харманли, Сливен, Казанлък, Ямбол и Елхово. За поредна година жителите и гостите на село Генерал Инзово се насладиха на красотата на българските народни песни, танци и  обичаи, на пъстрите носии и автентични костюми.

DSC08984Талантливите и гласовити участници в общинския празник на красотата и хармонията „От Цветница до Гергьовден” отново поставиха пред журито нелеката задача да определят най-добрите колективи и индивидуални изпълнители.

Класиране:

DSC089961. Детски градини: с. Веселиново, с. Безмер – златен медал

2. Обичаи: с. Дражево, с. Симеоново – златен плакет

3. Танцови групи:

до 14 години:

златен плакет – с. Тенево, с. Роза;

DSC09003до 30 години:

златен плакет – с. Дражево, Генерал Тошево, Тенево, СУ с. Скалица, Професионална гимназия по строителство и геодезия Ямбол, с. Доситеево, община Харманли;

над 30 години:

златен плакет – с. Окоп, с. Коневец, с. Тенево;

сребърен плакет – с. Стара река.

DSC090214. Детски певчески групи:

златен медал – с. Раздел, община Елхово; с. Скалица;

сребърен медал – с. Болярско.

5. Певчески групи:

– златен плакет – селата Хаджидимитрово, Маломир, Дряново, Доситеево, община Харманли;

– сребърен плакет – селата Коневец, Козарево, Победа, Ханово, Крумово, с. Камен, община Сливен, с. Шейново, община Казанлък , с. Кукорево, Пенсионерски клуб “Недялко Царев” гр. Ямбол;

– бронзов плакет – с. Ген. Инзово /читалище, с. Генерал Инзово – клуб на пенсионера, с. Меден кладенец, с. Миладиновци, с. Овчи кладенец.

DSC090226. Индивидуални изпълнители :

Деца:

Златен медал: Димана и Янимир Демиреви, Ани Вълева, Сияна Панайотова, Дария Вълева;

Бронзов медал: Ивайло Иванов, Гергана Колева, Божана Генчева, Цветомира Колева, Йоана Иванова.

Индивидуални изпълнители – възрастни :

Златен медал: Бойка Танева, Георги Куртев;

Сребърен медал: Руска Господинова, Димка Демирева, Ангел Колев, Господинка Чиликова, Маринка Георгиева, трио Овчи кладенец.

DSC09025 DSC09028 DSC09029 DSC09033 DSC09038

About the Author :