В Деня на Ямбол – народен събор „Света Троица“, цирк в парка и награждаване на победителите в конкурса „Празник в моя град“

Ямбол, 21.06.2021 г.

Пред Народно читалище „Пробуда-1909“ се проведе традиционният събор „Света Троица“. Фолклорен ансамбъл „Тунджа“ откри празника с песни и танци.

 

 

 

Енчо Керязов, заместник-кмет на община Ямбол, приветства присъстващите: „Искам да благодаря на читалище „Пробуда“ за поканата. За мен наистина е удоволствие да присъствам в най-стария квартал на град Ямбол – „Каргон“, да Ви поздравя всички, да Ви пожелая да бъдете здрави, да бъдете много единни.“

Негово Високопреподобие архимандрит Димитрий отслужи молитва за здраве и мир.

 

 

В Градския парк се проведе отложения от събота поради лошите атмосферни условия „Цирк в парка“ – Представление на улични артисти за най-малките жители и гости на Ямбол – фокуси и работилници по жонглиране и акробатика.

 

 

 

 

Пред Младежкия културен център „Георги Братанов“ се проведе церемонията по награждаването на призьорите в конкурса за рисунка „Празник в моя град“.

Художниците Атанас Караманов и Надя Караманова присъдиха наградите, които заместник-кметът Михаил Керемидчиев връчи на отличените.

На първо място са класирани София Бончева от ДГ „Радост“, Виктория  Колева, Стелияна  Кирова, Александра  Николова, Дария  Недкова, Йоана  Митева, Мариана  Стоянова и Катрин  Михайлова от ДГ” Валентина”, Ани  Димитрова, Максимилиан  Димов, Никол  Вълева, Виктория  Георгиева от ДГ „ Слънце”, Ребека  Иванова             от ДГ „Пролет”, Ренета  Димитрова и Габриела  Генова от ДГ „Пламъче“, Димана  Димова и Мария-Магдалена Бонева от НУ „Св.Св.К.Методий”, Тодор  Георгиев                     и Яница  Иванова от ОУ „Хр.Смирненски”, Ирина  Бонева от ПГИ „Г. С. Раковски” и Полина  Динева от ОУ „Любен Каравелов”.

    На втора позиция останаха творбите на Габриела  Тодорова от ДГ „Радост”, Донна  Василева, Ема  Енева, Теодор  Иванов и Жулиен Иванов от ДГ ”Радост”, Памела  Петкова от ДГ „Валентина“, Александър Филипов,  Господин  Иванов, София  Касабова от ДГ „ Слънце”, Елисавета  Стефанова и Ангел  Ангелов                                      ДГ „Пролет”, Бети  Буденова, Ивайло  Иванов и Виктор  Атанасов от ДГ „Пламъче”, Евгени  Петров от  ПГПСТТ”Н.Й.Вапцаров”, Стилиян Борисов от ОУ „Хр.Смирненски”, Александра  Енева, Вероника  Апостолова и Елиза Иванова от                          НУ „Св.Св.К.Методий”.

С трета награда бяха отличени рисунките на Атанас  Димитров, Ваня  Рашева                               и Анна Николова от ДГ” Валентина”, Йоана  Стефанова, Атанаска Йорданова,                    Георги Борисов, Валентин Димитров от ДГ „Пролет”, Дана Ковачева,                              Георгия Карагьозова и Мария Карагьозова от ДГ „Пламъче”, Цветиян Данчев                    и Ива  Енчева от ОУ „Хр.Смирненски”, Пресиана  Димитрова, Ивет Петрова                          и Дея  Микова от НУ „Св.Св.К.Методий”, Доника  Шарлопова от ПГИ „Г. С. Раковски“ и Стоянка  Аджис от ОУ „Хр.Смирненски”.

Децата получиха грамоти и предметни награди.

 

 

About the Author :

Leave a reply