„Ботев”/Болярово/ разби втория в класирането „Червена звезда”/Каменец/

Boliarovo_futbolНевероятно дерби се разигра на 6 април на стадион „Граничар“ – село Мамарчево. С невиждан до този момент в пролетния полусезон в „А“ областна група резултат 9:0 се наложиха боляровските футболисти със селекционер Димитър Славов над вторите до този момент във временното класиране ФК „Червена звезда“ /Каменец/. Гостите бяха  разгромени с технична и бърза игра на боляровските момчета.
Още в самото начало на първото полувреме вече доказалият се голмайстор Григор Петров откри резултата за „Ботев”/Болярово/, а малко това от пряк свободен удар Георги Христов покачи на 2:0. Минути след неговото попадение последва и третото, на Даниел Димитров, с което резултатът още в 17-та минута стана 3:0 .
Малко преди края на първото полувреме отново Георги Христов отбеляза поредния си гол във вратата на гостите, с което набъбна на 4:0.
Още в началото на втората част Даниел Димитров отбеляза пети гол за боляровци, а минути след това и шести, с което записа и свой хеттрик в срещата.
Резултатът не остана дълго 6:0, Григор Петров отново постигна гол и с Болярово покачи на 7:0. Последваха още две попадения на Григор Петров, единият от които в последната минута на мача. С тези попадения  головете на Петров от началото на пролетния полусезон станаха 8, което е сериозна основание да е сред голмайсторите  в първенството. Георги Христов е също е много резултатен до момента, той има 6 попадения.
Безспорно този мач бе с най-добрият от началото на първенството и то срещу много силен противник, борещия се за вицешампиони и дори за шампион в „А”областната група „Червена звезда“ /Каменец/. Несъмнено пролетният дял от първенството се очертава много успешен, за радост и на кмета на община Болярово и президент на клуба Христо Христов, както и за привържениците на отбора.