Берое победи Ямбол без затруднения

basket-beroeБерое победи Ямбол с 88:61 (28:8, 24:18, 15:24, 21:11) в Стара Загора снощи, 24 март 2018 г. Домакините не срещнаха никакви затруднения срещу Ямбол и отбелязаха първите 14 точки, а четвъртината завърши с разлика от 20 точки за Берое. На полувремето тя нарасна до 26 точки. Гостите от Ямбол скъсиха малко дистанцията в третата четвърт, а в началото на четвъртата стигнаха до 14 пасив, но това бе и най-малката разлика след старта на двубоя. Във втората половина на срещата старозагорци пуснаха в игра част от резервите си, но това не промени коренно мача, за да завърши той с резултат 88:61 в полза на домакините.

За Ямбол най-много точки отбеляза Брайкис Перин – 21 т., Алан Арнет добави  19 т., Андрей Иванов спечели 12 борби.

Най-резултатен за Берое беше Аджехи Бару – 19 т., а Дариъс Гарнет и Александър Янев добавиха по 14 т., като американецът се отличи и с 13 борби. След този мач Ямбол е седми в класирането на НБЛ с две точки зад Берое.

Следващата среща е срещу отбора на Левски Лукойл. Той ще се играе на 6 април, събота, в зала Универсиада в София.