Баскетболният „Ямбол” понесе тежка загуба в Стара Загора

Lubo Minchev Levsi„Ямбол” понесе в събота, 29 октомври, много тежко поражение при гостуването си във втория кръг от първенството в Стара Загора с резултат 102:77. Разлика от 25 точки бе малко очаквана от привържениците на жълто-сините, след като техният тим тръгна с трудна, но хубава победа над плевенския „Спартак”. Въпреки че селекцията на съперника е далеч по-скъпа очакванията край Тунджа бяха за малка разлика при загуба. Надеждите обаче са едно, реалността съвсем друго и последната сирена дава първата болезнена загуба за жълто-сините.

„Берое” пое водачеството още от първите минута на срещата и не загуби контрол над нея нито за момент. Състезателите на Любомир Минчев взеха убедително първата четвърт, а на полувремето вече водеха с разлика от 19 точки – 51:32.

На няколко пъти домакините от „Берое” имаха безответни точкови серии, а страхотен ден споходи тежкото крило на старозагорци Тенчо Тенев, който наниза и седемте си стрелби от зоната за три точки. Тенчев, бивш младежки национал от поколението на ямболлията Павлин Иванов, бе и най-резултатният сред всички на терена със своите 23 точки.

Домакините нанизаха цели 18 тройки от 33 опита, докато ямболии имаха само 4 от 23. Отделно заралии успяха и в 20 от 29 опита за 2 точки, като общо стрелба имаха 61%.

Степан Тешия също игра силно и постигна  20 точки и 6 борби, а Шейн Гибсън вкара 19 точки.

За „Ямбол” най-много вкара централният нападател Николай Върбанов, който приключи с 22 точки и 9 борби, капитанът Говедаров постигна 16 точки и 5 асистенции. Тежкото крило Стоян Петков завърши с 11 т., Евгени Иванов направи 10, Венцислав Петков е с 3 точки, Острев има 11, Стилиян Иванов-2 точки, Росен Иванов също е с две точки, а Андрей Иванов е без точка в мача с „Берое”