Ямбол очаквано загуби от Балкан-Ботевград

basketБаскетболистите на Ямбол очаквано загубиха домакинския си мач на 18 април 2018 г. срещу един от фаворитите в шампионата-Балкан от Ботевград с разлика-78:104 (23:15, 33:17, 24:25, 24:21) . Двубоят в зала „Диана“ беше решен още през първите 20 минути, които отборът на Балкан реализираха 56 точки срещу едва 32 за Ямбол. С комфортния аванс от 24 точки, гостите намалиха оборотите през второто полувреме, когато домакините бяха равностойни, но не им бяха дадени шансове да се върнат в мача. На този етап селекцията на Балкан превъзхожда като класа отбора на Ямбол и това се отрази на развоя и изхода на мача.

Най-резултатен за Балкан в мача беше Игор Кесар с 20 точки. Още 19 вкара Девон Уошингтън, а с 13 приключи Брандън Фортънбъри. Христо Захариев се завърна в игра за ботевградчани след дълго отсъствие и вкара 10 точки за 21 минути.

За Ямбол по 21 точки вкараха Станислав Говедаров и Алън Арнет. Загубата остави Ямбол на шесто място в класирането с 6 успеха и 16 поражения.

Следващият мач на Ямбол ще е в София на 21 април срещу отбора на Академик.