Ямбол изравни на Академик Бултекс след втората четвъртфинална среща

picbig_10207Ямбол поднесе приятна изненада във вторите мачове от първия кръг на плейофите, след като победи гостуващия Академик Бултекс 99 /Пловдив/ 97:99 (25:18, 23:14, 18:21, 31:26). Резултатът в серията е равен 1:1 победи, а третата среща е в сряда в Пловдив.

Домакините от Ямбол поведоха убедително още в първите минути и имаха аванс в резултата през целия мач.

Най-голямата разлика в полза на тима на Ямбол беше 23 точки при 88:65 четири минути преди последната сирена.

Брайкъс Перин записа 29 точки и подаде 7 асистенции за победителите. 25 точки отбеляза и Станислав Говедаров, а с 22 точки, 6 борби и 5 асистенции се отчете Алан Арнет.

За гостите 18 точки и 6 асистенции отбеляза Мартин Дурчев, а Васил Бачев вкара 11 точки.

Третият решителен плейофен мач от тази четвъртфинална серия ще се играе на 2 май от 18.30 в Пловдив. Победителят  ще играе на полуфиналните плейофи срещу отбора на Балкан.

Иван Чолаков /старши-треньор на Ямбол/: “Получи се интересен мач. Нашият отбор игра пределно мобилизирано. Отборът на Академик Бултекс 99 като, че ли леко ни бе подценил. Радвам се, че победихме и с играта си зарадвахме нашите привърженици. Имаме надежда и иска ме да използваме шанса, който си извоювахме, за да бъдем между първите четири отбора.”

Станислав Говедаров /Ямбол/: Изпълнихме си задачата наполовина. Серията е 1 на 1. В плейофите настроението и мотивацията е на друго ниво в сравнение с редовния сезон. За този мач направихме известни промени в тактическата си постройка и това се оказа верният подход. Въпреки голямата разлика, победата не дойде лесно. Доста се потрудихме за нея, а и честно казано имахме и късмет в стрелбата. Някои не до там изработени стрелби ни влязоха. За третия мач първо трябва да се възстановим физически, защото отбора на Пловдив използва по-дълга ротация от нас и сигурно ще са по-свежи. Надявам се да се получи интересен мач и мисля, че който и отбор да победи, заслужено ще отиде на полуфинал.”