Ямболска атлетка с два медала от държавния шампионат за девойки до 20 години

19989719_1483781705038845_6169116195360764210_nСъстезателката на лекоатлетически клуб „Тунджа” Виктория Георгиева спечели два медала на държавното първенство за девойки до 20 години, провело се на 27 и 28 януари. На пистата на „Арена Асикс” в столицата Виктория  Георгиева  постигна  сребърно отличие на  800 метра, а на 400 метра  финишира с трето време. Тя е студентка в Софийския университет, миналата година бе обявена за номер 1 на университета  сред  лекоатлетите.

В дисциплината, в която състезателката на ЛК „Тунджа” стана втора, по-бързо от нея пробяга 800 метра само Лиляна Георгиева от пловдивския клуб „Тракия”. В тази дисциплина участваха още две девойки от Ямбол. Деница Георгиева от ЛК „Тунджа” завърши на пето място, а Виктория Иванова  от най-новия ямболски спортен клуб , „Радио 999”, постигна 11 време.

Деница Георгиева  бяга  и на 400 метра, там тя  финишира осма.

В щафетата 4 по 400 метра съставът на ЛК „Радио 999” се класира на седмо място, сред конкуренцията на 13 клуба . Златните  медали  спечелиха  девойките до 20 години на „Черно море Атлетик”- Варна, среброто взе ЦСКА , а бронзът  постигнаха  момичетата  от „Евър” /Варна/.