Спортист номер 1 на Ямбол остана едва на 33 място в класацията за Десетте най-добри млади спортисти

julia-yanevaСветовната вицешампионка по борба Юлияна Янева, която бе избрана за спортист номер 1 на Ямбол, остана едва на 33 място в класацията на спортния сайт Виаспорт за Десетте най-добри млади спортисти на България за 2017 година. Класацията се определя от журналисти, номер 1 за миналата година стана плувецът Антъни Иванов.

Изборът на най-добрите десет млади спортисти е, като всяка анкета, доста субективен, и е много спорно дали нямаше място в Топ 10 за състезателката от ямболския клуб „Борба и самбо” в нея. Още повече, че Юлияна Янева, освен второто място от световното първенство в Тампере, Финландия, спечелено в началото на месец август , спечели и бронзов медал в категория до 63 килограма на европейското първенство за девойки старша възраст.

Хубавото е , че през отминалата 2017 година голям брой български спортисти, нямащи навършени 20 години, постигнаха впечатляващи успехи както на европейски първенства, така и на световната спортна сцена, и то в твърде различни спортове: плуване, шахмат, вдигане на тежести, бокс за девойки, лека атлетика, волейбол, борба, таекуондо. Почти всички големи отличия са постигнати от младите български спортисти в дисциплини, които са в олимпийската програма и това дава надежди да не бъдат толкова постни следващите летни Олимпийски игри за държавата ни.