Наградените в 37-то издание на “Родило се, преродило”

IMG_8104На 13 април 2019 г., събота, в читалище “Зора” в Ямбол се проведе 37-то издание на Националния фолклорен ученически фестивал “Родило се, преродило”. В него взеха участие над 400 деца, разделени в четири възрастови групи и в три категории. Ето и наградените:

Категория народни инструменти

 Втора възрастова група:

II награда – Неделин  Живков  Желев

III награда – Ивайло  Галинов  Христов

Трета възрастова група:

I награда – Божислав  Неджибов  Неджибов – НУФИ „Филип  Кутев” – гр. Котел

II награда – Денчо  Стоянов  Петров

III награда – Стефан Валериев Иванов

Поощрителна награда – Тодор Георгиев Ангелов

 Поощрителна награда – Недко Ангелов Атанасов – НУФИ „Филип  Кутев” – гр. Котел

 

 Четвърта възрастова група:

I награда – Мартин Неджибов Неджибов  – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

II награда – Стоян  Росенов  Иванов – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

III награда – Явор  Дианов – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

Категория народно пеене

 

Първа възрастова група:

 I награда – Мартина  Иванова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

I награда – Никол   Иринеева   Михалик – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

II награда – Димана   Демирева – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

II награда – Цветелина Георгиева  Йоргова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

III награда – Жасмина  Борисова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

III награда – Ива Николова Николова – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

 

Втора възрастова група:

 I  награда – Александра  Ножарова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

I  награда – Ралица  Коларова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

II награда – Дарина  Боянова  Христова – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

III награда – Стефания  Ивайлова  Георгиева -  ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

III награда – Ванеса  Василева  Мантарева -  НМУ „Проф. Панчо  Владигеров” – гр. Бургас

Специална награда – Никол  Михалик  и  Дарина  Христова -

ШИ „Илия Аврамов”,   НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

Наградата на кмета на община Ямбол – Атанас  Василев  Василев –

ШНП „Славейче” , НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

Наградата на кмета на община Ямбол – Дария Господинова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

Трета възрастова група:

I награда – Деница  Костова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

II награда – Ивелина  Димитрова  Димитрова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

III награда – Нели Димитрова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

Четвърта възрастова група:

I наградаДайна  Григорова  ГригороваШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

II награда – Йоанна  Петкова  Иванова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

III награда – Николай  Ганев  Ганев – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

 

                                                                                    Категория танцови състави

Първа възрастова група:

I награда –  ДТС  „Усмивчица”НЧ „Светлина – 1929” – с. Роза

II награда – ДГ „Пролет” – гр. Ямбол

III награда –  ТС „Маргаритки” – ДГ „Червената шапчица” – гр. Ямбол

Специалната награда на НЧ „Зора-1945” – ДГ „Пламъче” – Ямбол

 

 Втора възрастова група:

I наградаТС „Всички стъпки” – Ямбол

II награда – не се присъжда.

III награда – не се присъжда.

Трета възрастова група:

I наградаДЮТС „Здравец” – НЧ „Слънце – 1928” -  с. Гавраилово

II награда – ДТС „Усмивка” – НЧ „Светлина – 1929” – с. Роза

II награда – Студио за народни танци – ОДК – Ямбол

III награда –  ТС „Веселячета” – ОбУ „Васил Левски” – с. Тенево

Четвърта възрастова група:

I наградаТанцов състав на 10 – ти класНУФИ „Филип Кутев” – Котел

II награда – ПДТС „Пандаклийчета – 2006” – НЧ „Просвета – 1910”

 – с. Тенево

III награда – ДЮТС „Здравец” – НЧ „Слънце – 1928” -  с. Гавраилово

About the Author :

Leave a reply