Мис Волейбол от Тенево на мач от шампионската титла

00651156Отборът на „Марица”/Пловдив/  с ямболлийката Нася Димитрова  e само на крачка от нова титла в женското първенство, след като постигна безапелационен успех с 3:0 гейма над „Левски” в първия мач от финалните плейофи, изигран под тепетата.

В началото играта бе равностойна, впоследствие „Марица” влезе в ритъм и дръпна в резултата, като затвори лесно първия гейм при 25:15. Във втората част упражнението се повтори, но „Левски” опита да стопи разликата и се доближи на 3 точки от опонента си. Силите на “сините” не стигнаха за повече и момичетата на Иван Петков поведоха с 2:0 гейма. В третата част левскарките отново се опитаха да догонят съперничките си, но явно това не бе в този мач по силите им.

Възпитаничката на клуб „Тунджа”/Ямбол/и на треньора Илия Михайлов бе втора по резултатност за отбора си, като постигна 8 точки, само Цветанова имаше повече точки в първия плейофен мач от нея – 9.

Високата 190 сантиметра състезателка прави своя първи сезон с жълто-синия екип, преди това тя игра в чужбина, а с „Левски”, където отиде още като ученичка, има постигнати три шампионски титли и две купи на България. Нася Димитрова е родена в село Тенево, баща й е играл като юноша също волейбол, а майка й е била народна певица.

Следващият двубой е на 27 април (четвъртък), от 16 ч. в зала “Сиконко”. Играе се до 2 победи от 3 мача.