И отборът на „Дунав” не можа да даде отпор на юношите на „Ямбол”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAДнес, 5 декември, юношите на баскетболен клуб „Тунджа” надиграха без никакви проблеми „Дунав” с резултат 83:70. В зала „Диана” възпитаниците на треньора Румен Шопов дръпнаха рано в резултата  и на полувремето вече имаха добър аванс.

Подновяването на играта не промени статуквото на терена, по-качественият тим бе този на „Тунджа”, който преди последната четвърт имаше преднина от 17 точки- 60:43. Юношите на Ямбол малко се поотпуснаха през последната четвърт и в 35 минута разликата им падна до 13 точки, но съставът на русенския „Дунав” нямаше сили за нещо повече.

С крайното 83:70 Александър Матушев, Илия Стефанов и съотборниците им продължават да са единственият състав в група Изток, който е без загубена среща.